Nie dávno oslavovali nitrianski športoví priaznivci striebornú medailu extraligových hokejistov. Po uplynulom týždni medailou, tento krát bronzovou, potešili tenisových fanúšikov  tenistky extraligového  družstva žien TK Nitra.

Družstvo hralo pod vedením nehrajúcej kapitánky Mgr. Petry Pochabovej v zostave s dlhoročnými oporami a vlastnými odchovankyňami Stanislavou Hašlerovou-Hrozenskou, Andreou Hradeckou–Šebovou (obidve sa už naplno venujú najmä trénerskej práci a výchove vlastných detí), Michaelou Pochabovou, doplnené juniorkami Miriam Tomaschekovou a Danielou Dobaiovou. Vďaka dobrej spolupráci s TC Topoľčany družstvo TK Nitra na hosťovanie posilnili tamojšie 16-ročné juniorky - slovenská reprezentantka Tereza Mihalíková (zverenkyňa nitrianskeho trénera Mgr. Jána Studeniča) a  Dominika Sujová. Tenistky TK Nitra odohrali všetky súťažné stretnutia na „domácich“ dvorcoch v tenisovom areáli na Chrenovej. Zápas prvého kola (pondelok 28.4.) proti TJ Slávia Právnik Bratislava sa po dvojhrách nevyvíjal priaznivo, keď hostky viedli na zápasy 3:2. O tom kto postúpi do semifinále a kto do bojov o záchranu rozhodovali štvorhry. V nich dominovali nitrianske dvojice Hašlerová-Hradecká a Mihalíková-Pochabová. Zvíťazili jednoznačne a upravili stav zápasu na konečných 4:3 pre Nitru. Semifinálovým súperom TK Nitra bolo družstvo TC EMPIRE Trnava. O víťazovi stretnutia (streda 30.04.) a postupujúcom do finále sa rozhodlo už v dvojhrách, keď jediný bol Nitry získala skúsená Stanislava Hašlerová. Štvorhry sa za rozhodnutého stavu nehrali. Za zmienku stojí, že vo víťaznom družstve (ako sa neskôr ukázalo družstvo žien TC EMPIRE Trnava sa stalo víťazom extraligy pre rok 2014) neštartovala ani jediná odchovankyňa trnavského klubu.  TK Nitra v súboji o bronzové medaily čakali ženy TK Slávia Agrofert STU Bratislava (piatok 2.5.2014). Domáce nastúpili už bez opory Stanislavy Hašlerovej, ale s odhodlaním zo všetkých síl zabojovať o zisk cenného kovu. Aj keď priebeh zápasu tomu nenasvedčoval (Tomascheková musela svoj zápas pre zdravotné problémy po prvej hre vzdať) Nitra zvíťazila v súboji o bronzové medaily jednoznačne celkovým skóre 4:1 (štvorhry sa za rozhodnutého stavu nehrali). Po víťaznej mečbalovej lopte Dominiky Sujovej zavládla medzi hráčkami, realizačným tímom, vedením TK Nitra a prítomnými fanúšikmi nefalšovaná radosť. Po vlaňajších záchranárskych prácach (7.miesto) je to vynikajúci výsledok a od roku 2002 je to už šiesta medaila (dve zlaté - 2003, 2004, jedna strieborná - 2005, tri bronzové – 2002, 2007, 2014). Na túto sme však čakali dlhých sedem rokov.
Všetky stretnutia pozorne sledoval prezident TK Nitra Ing. Pavel Matuščín, ktorý tento úspech a atmosféru hodnotí nasledovne: „Bronzová medaila je ocenením usilovnej práce celého tímu v čele s už dlhoročnou nehrajúcou kapitánkou Mgr. Petrou Pochabovou. Snímam pomyselný klobúk pred tenisových umením, bojovnosťou a ochotou s akou pristúpili k svojim zápasom a bojovali za družstvo nestrnúce Stanislava Hašlerová – Hrozenská a Andrea Hradecká – Šebová. Pochváliť musím aj všetky ostatné hráčky, že nezložili zbrane ani v prípade, ak sa ich zápasy vyvíjali nepriaznivo. Ako veľmi pozitívne  sa ukázalo spojenie skúsenosti s mladosťou, ale aj sila a súdržnosť kolektívu. Medaila je satisfakciou pre všetkých ľudí ochotných pomôcť a pracovať pre klub aj v zložitých a ťažkých časoch a podmienkach. Škoda, že nemôžeme počas súťaží družstiev a turnajov ponúknuť hráčom, ich doprovodu a divákom priaznivejšie prostredie kvalitným stravovacím zariadením počínajúc a vzhľadom areálu končiac. Verím, že vedenie Mesta Nitra po prechode správy areálu pod Službyt Nitra s.r.o. pri plánovaní rekonštrukcie a modernizácie športovísk na tenisový areál nezabudne. Po príklad, že pekný a moderný areál láka deti a mladých ľudí k športovaniu nemusíme chodiť ďaleko. Stačí zájsť do Trnavy.“

 


Výsledky zápasov:
1kolo: TK Nitra – TJ Slávia Právnik Bratislava     4:3
Michaela Pochabová – Katarína Strešnáková 5/7, 6/0, 4/6
Tereza Mihalíková – Jana Jablonovská 5/7, 1/6
Stanislava Hašlerová – Sandra Jamrichová 6/2, 6/1
Dominika Sujová – Martina Okáľová 3/6, 3/6
Andrea Hradecká – Soňa Priščáková 6/4, 6/1
Hašlerová, Hradecká – Jablonovská, Strešnáková 6/3, 6/1
Mihalíková, Pochabová – Jamrichová, Priščáková 6/1, 6/0

Semifinále: TK Nitra – TC EMPIRE Trnava     1:4
Michaela Pochabová – Karin Morgošová 4/6, 3/6
Tereza Mihalíková – Lenka  Juríková 2/6, 4/6
Stanislava Hašlerová – Barbora Kőteles 7/6(4), 6/4
Dominika Sujová – Vivien Juhásová 3/6, 4/6
Andrea Hradecká – Dalma Galfi 4/6, 3/6

O 3.miesto: TK Nitra – TK Slávia Agrofert STU Bratislava     4:1
Miriam Tomascheková – Petra Uberalová 0/1 skreč. T.
Michaela Pochabová – Šarlota Česneková 4/6, 6/3, 6/3
Tereza Mihalíková – Katarína  Majorová 6/1, 6/2
Dominika Sujová – Natália Zorgovská 6/3, 67(3), 6/3
Andrea Hradecká – Barbora Matúšová 6/2, 6/2

Ing. Pavel Matuščín, prezident TK Nitra